Wiadomości

[fot. Andrzej Romański] fot. Andrzej Romański

Rektorski obiad na Festiwalu Smaków

2019-04-11

Obiad prezydencko-rektorski, podczas którego prezydent Torunia i Rektor UMK wspólnie przygotowali posiłek, uświetnił Toruński Festiwal Smaków. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy, która 13 i 14 kwietnia odbyła się w Centrum Targowym „Park”, jest dr hab. Jarosław Dumanowski, prof. UMK z Wydziału Nauk Historycznych.

 

Tegoroczny festiwal odbywał się pod hasłem „Kuchni Rzeczpospolitej wielu narodów”, dzięki czemu obok produktów regionalnych, na stoiskach pojawiły się dania kuchni żydowskiej, litewskiej, ukraińskiej, tatarskiej, kaszubskiej i niemieckiej. Wydarzenie to nie tylko okazja do degustacji wyjątkowych potraw, w programie znalazł się także konkurs Grand Prix Toruńskiego Festiwalu Smaków, wykład Roberta Makłowicza połączony z pokazem kulinarnym oraz warsztaty dla dzieci.

Jedną z głównych atrakcji był obiad, który w festiwalową sobotę o godz. 14:30 przygotowali wspólnie prezydenta Torunia oraz rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. dr hab. Andrzej Tretyn.

Festiwal zagościł pod dachem Centrum Targowego „Park” (ul. Szosa Bydgoska 3)

Wydarzenie na Facebooku 

Program festiwalu

Jarosław Dumanowski - profesor UMK, historyk kuchni i wyżywienia, kierownik Zakładu Historii Nowożytnej
oraz Centrum Dziedzictwa Kulinarnego na Wydziale Nauk Historycznych UMK, wie wszystko o kuchni nie tylko polskiej, autor wielu książek, ostatnio razem z Magdaleną Kasprzyk-Chevriaux wydał „Kapłony i szczeżuje. Opowieść o zapomnianej kuchni polskiej”.