Wiadomości

Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

2019-01-09

Wydział Teologiczny UMK zapraszał 16 stycznia na wykład otwarty „Dać świadectwo prawdzie. Zapomniany aspekt soteriologii”, który wygłosił o. dr Paweł  Klimczak OP, Rektor Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie.

Spotkanie, zorganizowane z okazji wspomnienia liturgicznego św. Tomasza z Akwinu, miało miejsce w toruńskim Centrum Dialogu (pl. Frelichowskiego 1).

Po wykładzie zostały wręczone  nagrody im. ks. Franciszka Sawickiego za najlepsze prace naukowe z zakresu teologii i nauk o rodzinie ufundowane przez Fundację "Pro Futuro Theologiae". W tym roku komisja konkursowa nagrodziła II nagrodą Remigiusza Sokalskiego z Wydziału Teologicznego UMK za pracę pt. „Napełnisz mnie weselem przy obliczu Twoim (ps 16,11). Kształtowanie ludzkich uczuć w świetle Summa Theologiae, I-II, qq. 22-48 św. Tomasza z Akwinu”. Pozostałe nagrody zdobyli przedstawiciele Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie (I miejsce) oraz Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach (III miejsce).

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 19:00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy Placu Frelichowskiego 1 w Toruniu. Wstęp jest bezpłatny.