Teatr studencki Status Quo [fot. Andrzej Romański]

Teatr studencki Status Quo

"SKOŁUJ PROJEKT!" szansą dla kół naukowych

2019-01-08

Fundacja Amicus UNC zaprasza wszystkie Koła Naukowe UMK do wzięcia udziału w V edycji konkursu „SKOŁUJ PROJEKT!”. Nagrodą jest sfinansowanie realizacji projektu naukowego o wartości 2500 złotych.

Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej twórczego pomysłu młodych adeptów nauki, łączącego wartość naukową, społeczną użyteczność oraz promocję Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W poprzedniej, IV edycji konkursu, najlepszy okazał się projekt Studenckiego Koła Naukowego Chemików z Wydziału Chemii UMK. Zwycięzcy z sukcesem zrealizowali II edycję Festiwalu Pokazów Chemicznych.

Laureatami wcześniejszych edycji zostały:

• Sztuka to mój konik, projekt Koła Artystycznego "Zamaluj" oraz Studencko-Doktoranckiego Koła Naukowego post(ART) z Wydziału Sztuk Pięknych UMK,
  • PIT - Pozytywnie Informujący Tramwaj - projekt przygotowany przez SKN Klub Dziennikarza z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK,
  • I Fizyczno-fizyczna Olimpiada Studenckiej Sekcji SPIE z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK.

Termin nadsyłania projektów do tegorocznej edycji upływa 31 marca 2019 roku. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie dostępnym na stronie Fundacji Amicus UNC.