Wiadomości

[fot. Andrzej Romański] fot. Andrzej Romański

"Medyczna środa" o chorobach cywilizacyjnych

2019-01-07

„Przyczyny występowania chorób cywilizacyjnych – co robimy nie tak?”- to tytuł kolejnej „Medycznej środy” w Toruniu. Wykład na ten temat 9 stycznia wygłosił dr hab. Marek Foksiński z Katedry Biochemii Klinicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie o godz. 18:00 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (ul. Łokietka 5 w Toruniu), w przestrzeni wystawy „Rzeka”. Wstęp był wolny.

Cykl wykładów popularnonaukowych „Medyczne środy”, organizowany przez Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, trwa nieprzerwanie od 2007 r., a już w październiku rozpocznie się jego 24. edycja. W 2018 r. po raz pierwszy będzie częściowo realizowany w Toruniu. Wykłady mają na celu popularyzację wiedzy, która podawana jest w przystępnej dla odbiorcy formie. Co środę w roku akademickim zainteresowani mieszkańcy regionu przychodzą, aby nieodpłatnie uczestniczyć w medycznym spotkaniu z naukowcami Collegium Medicum UMK. Przez 12 lat odbyły się 304 spotkania z medycyną, w których wzięło udział ponad 150 nauczycieli akademickich CM UMK.