Doktoranci ze stypendiami

2018-12-17

Trzech doktorantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazło się w gronie laureatów stypendiów doktoranckich przyznawanych przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Wśród dziesięciorga tegorocznych stypendystów znalazło się trzech przedstawicieli UMK: mgr Arkadiusz Goede z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK oraz mgr Mateusz Jakubowski i mgr Łukasz Nuckowski z Wydziału Chemii UMK.

O wsparcie z programu naukowych stypendiów doktoranckich Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności mogą ubiegać się absolwenci programu stypendiów pomostowych, prowadzonego przez tę Fundację. Stypendia mają być dla nich zachętą do rozwijania wiedzy i kontynuowania studiów na poziomie doktorskim, a tym samym przyczynić się do rozwoju młodego pokolenia naukowców. Nagrodą jest roczne stypendium naukowe w wysokości 18 tys. zł.

Lista stypendystów