Design Thinking bez tajemnic

2018-12-11

Dr Katarzyna Bachnik z Hult International Business School w San Francisco była kolejnym gościem cyklu spotkań z ekspertami z Doliny Krzemowej organizowanych na UMK. 17 grudnia na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania wygłosiła ona wykład i poprowadziła warsztaty na temat Design Thinking.

Spotkanie z dr Katarzyną Bachnik było poświęcone takim zagadnieniom jak Design Thinking, User Experience Design oraz technice Problem Finding Problem Solving.

W programie:

• 9:00 - wykład (Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, ul. Gagarina 13a);
  • 10:45 - warsztaty interaktywne (WNEiZ UMK);
  • 15:00 - spotkanie „Jakie umiejętności miękkie są niezbędne w Dolinie Krzemowej, by odnieść sukces? Komunikacja, kreatywność, inteligencja kulturowa, nastawienie?” (Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii UMK, ul. Wileńska 4).

Wykład i warsztaty były prowadzone w języku angielskim.

Wstęp był wolny, ale chęć udziału w wydarzeniu należało potwierdzić do piątku 14 grudnia 2018 r., wysyłając maila na adres: a.dembowska@kujawsko-pomorskie.pl.

Dr Katarzyna Bachnik jest ekspertem z 12-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania, innowacji, marketingu międzynarodowego, społecznej odpowiedzialności biznesu i mediów społecznościowych. Pracowała jako wykładowca, trener, redaktor. Jest autorką lub współautorką kilkudziesięciu publikacji i projektów odnoszących się do ww. tematów (w tym książek: "Skandynawskie uwarunkowania kulturowe w procesach zarządzania” i "Potencjał biznesowy mediów społecznościowych"). Jako pracownik Instytutu Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zdobyła kilka prestiżowych międzynarodowych stypendiów zagranicznych, w tym stypendium Fulbrighta w kategorii Fulbright Senior Advanced Research Awards 2012-2013, które wiązało się z realizacją autorskiego projektu badawczego "Social media in shaping a new business model against the background of cultural changes" w Haas School of Business, University of California, Berkeley. Jako profesor wizytująca współpracowała z ESADE Business School w Barcelonie, Cass Business School w Londynie i Burapha University w Tajlandii. Doświadczenie akademickie uzupełnia doświadczeniem biznesowym, poprzez współpracę z firmami w rolach marketingowych lub konsultingowych. Dzięki rozległej wiedzy i praktyce międzynarodowej, przyjmuje holistyczne podejście do problematyki zarządczej i marketingowej. Aktualnie ma afiliację Hult International Business School w San Francisco.

Dr Katarzyna Bachnik odwiedzi Toruń na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerami przedsięwzięcia są: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.