Mikołajki Erasmusów

2018-12-07

W mikołajki toruński magistrat zaprosił do Domu Kopernika zagranicznych studentów UMK, studiujących w naszym mieście w ramach programu Erasmus+.

23 studentów z Turcji, Francji, Hiszpanii, Czech i Rosji po raz pierwszy obchodziło mikołajki w Polsce. Z tej okazji Urząd Miasta Torunia zaprosił obcokrajowców do zwiedzania domu najsłynniejszego Mikołaja w mieście – Mikołaja Kopernika. Dom Kopernika po remoncie w nowoczesnej i interaktywnej odsłonie przedstawia zarówno sylwetkę słynnego astronoma, jak i ciekawostki związane z życiem średniowiecznego Torunia. Obcokrajowcy w mikołajkowych czapkach zobaczyli, jak wyglądał dom mieszczański w czasach Kopernika, a także obejrzeli angielską wersję filmu o Toruniu.