Prof Mia Consalvo w Collegium Maius [fot. nadesłane]

fot. nadesłane

Grudniowe kolokwia u filologów

2018-12-05

Wydział Filologiczny zapraszał na kolejną odsłonę cyklu Philologorum Colloquia. W grudniu wykłady na UMK wygłosiła gościnnie prof. Mia Consalvo z Uniwersytetu Concordia w Montrealu.

Harmonogram wykładów:

• 5 grudnia, godz. 15:00, sala AB 1.22 Collegium Humanisticum UMK (ul. Bojarskiego 1): „Playing (as) a better me: Choice, moral affordances and videogames”;
  • 6 grudnia, godz. 11.30, sala AB 0.09, Collegium Humanisticum UMK (ul. Bojarskiego 1): „Japan and videogames”;
  • 7 grudnia, godz. 10:30, sala 307, Collegium Maius UMK, ul. Fosa Staromiejska 3, „The business and culture of live streaming on Twitch”.

Philologorum Colloquia to, zapoczątkowany w 2017 roku, cykl wykładów i warsztatów na Wydziale Filologicznym prowadzonych przez wybitnych naukowców z najlepszych uniwersytetów na świecie. Każdy z zaproszonych gości poprowadzi cykl minimum trzech zajęć. Rozmowy filologów są otwarte dla wszystkich zainteresowanych rozwojem współczesnej humanistyki, w szczególności językoznawstwa, literaturoznawstwa i kulturoznawstwa. To wyjątkowa okazja spotkania zarówno z uznanymi badaczami, jak i wschodzącymi gwiazdami humanistyki światowej.

Pierwszym gościem był profesor Jurij Apresjan z Rosyjskiej Akademii Nauk (15-22 października 2017). Kolejnymi zaproszonymi gośćmi byli profesorowie: Valerij Tiupa (RGGU, 13-19 listopada 2017), Ben Alexander (Harvard, 4-8 grudnia 2017), Herman Korte (22-25 października 2018) oraz Per Øhrgaard (Uniwersytet w Kopenhadze, 5-7 listopada 2018).