Artyści u medyków

2018-11-29

Od 4 grudnia w Rektoracie Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy (budynek A przy ul. Jagiellońskiej 13) można zwiedzać wystawę "Anatomia człowieka", która łączy świat sztuki ze światem nauk medycznych.

Ekspozycja prezentuje rysunki studentów kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki z Wydziału Sztuk Pięknych UMK, a jej tematem jest anatomia człowieka widziana oczami młodych artystów, konserwatorów. Wszystkie prace powstały w pracowni anatomii plastycznej prowadzonej przez dr Ewę Bińczyk z Zakładu Kształcenia Artystycznego i są przekrojową prezentacją realizowanych w pracowni zagadnień. Na wystawie można zobaczyć ponad 50 rysunków - studiów z natury, począwszy od kości czaszki, szkieletu człowieka, poprzez modele gipsowe, szkice i studia głów, detali twarzy, dłoni i stóp, po pełne studium postaci. Ekspozycja potrwa do 4 stycznia 2019 roku.