Pan Cogito o Bogu

2018-10-19

Czytanie performatywne „Jaskini filozofów" oraz śpiewanie utworów Herberta uświetniły ogólnopolską konferencję „Pan Cogito o Bogu. Religijne wymiary twórczości Zbigniewa Herberta", którą w dniach 24-25 października organizowały Wydział Filologiczny i Wydział Teologiczny UMK.

Obrady toczyły się w sali 307 Collegium Maius UMK (ul. Fosa Staromiejska 3). Rozpoczęły się w środę 24 października o godz. 9:00. Program konferencji

Pierwszy dzień wydarzenia zakończyło czytanie performatywne dramatu Zbigniewa Herberta „Jaskinia filozofów”, przygotowane przez Studenckie Koło Teatrologiczne z Wydziału Filologicznego UMK. Początek o godz. 20:30 w piwnicy Collegium Maius UMK.

Po czwartkowych wystąpieniach, których początek również zaplanowano na godz. 9:00, odbyło się „Śpiewanie Herberta” (śpiew i gitara - Szymon Brucki), które rozpoczęło się o godz. 16:40.