Wybory
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами

Kolarskie sukcesy studentek

2018-10-17

Pięć medali zdobyły studentki UMK (na co dzień zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific) podczas rozgrywanych w Pruszkowie torowych Mistrzostw Polski Elity. Kolarki świetnie zaprezentowały się również w Mistrzostwach Polski dwójek i drużyn na czas w kolarstwie szosowym.

Torowe Mistrzostwa Polski, które rozegrane zostały w dniach 11-14 października, przyniosły toruńskim kolarkom serię sukcesów.
Karolina Karasiewicz z mistrzowskiej imprezy wraca z czterema medalami. Trzy srebrne medale zdobyła w konkurencjach:

• wyścig punktowy (toczony na dystansie 25 km dla pań, podczas którego zdobywa się bonusy przydzielane za kolejność na mecie każdego dziesiątego okrążenia);
  • omnium (wielobój, w którym każdy startujący bierze udział w sześciu konkurencjach);
  • wyścig indywidualny na dochodzenie (prowadzony na dystansie 3 km dla kobiet, rywalki startują po przeciwnych stronach toru).

Brązowy medal zdobyła startując wraz z koleżankami klubowymi w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Patrycja Lorkowska zdobyła brązowy medal w wyścigu eliminacyjnym (na każdym okrążeniu odpada zawodnik, który jako ostatni przejedzie linię mety), ponadto uplasowała się na 4. miejscu w wyścigu punktowym i 10. miejscu w omnium.

Anna Sagan zajęła 4. lokatę w sprincie olimpijskim, startując w parze z koleżanką klubową na dystansie dwóch rund. Ponadto z dobrej strony pokazała się w wyścigu omnium, zajmując 9. miejsce.

Więcej szczegółów

W szosowych Mistrzostwach Polski zawodniczki rywalizowały 7 października, pokonując 44-kilometrową trasę Golczewo – Wysoka Kamieńska. Studentki UMK, uczestniczki Programu kariera dwutorowa student-sportowiec, startowały w dwóch kategoriach wiekowych U-23 oraz Elita Kobiet. W pierwszej kategorii w drużynie wystąpiły Anna Sagan oraz Patrycja Lorkowska, studentki I roku sport i wellness. Zawodniczki przejechały 44 km odcinek w czasie 1:04:48:63 i tym samym zajęły 3. miejsce.

W kategorii Elita Kobiet drużyna w składzie z Karoliną Karasiewicz, studentką I roku studiów II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, uplasowała się na 2. miejscu z czasem 0:59:55:36.