Tydzień Otwartej Nauki

2018-10-18

Od 22 do 28 października 2018 r. potrwa IX Międzynarodowy Tydzień Otwartej Nauki, w który włącza się również Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu.

W ramach przedsięwzięcia, którego celem jest propagowanie idei otwartości w nauce i edukacji, Biblioteka zaprasza na dwie prelekcje:

• 22 października, godz. 13.00: dr Dominik Piotrowski, Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu,  „Otwartoźródłowe systemy zarządzania treścią w służbie otwartej nauki”;
  • 24 października, godz. 11.30: dr Natalia Pamuła-Cieślak, Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK, "Wszystko otwarte czyli o indeksowaniu, wyszukiwaniu i dostępie do publikacji w Directory of Open Access Journals (DOAJ) i Directory of Open Access Books (DOAB)".

Obydwie prezentacje odbędą się w sali audytoryjnej nr 8 BU.

Ponadto Biblioteka Uniwersytecka zaprasza nauczycieli akademickich na dwa webinaria na temat licencji Creative Commons oraz Otwartych Zasobów Edukacyjnych, które przygotowane zostały przez Koalicję Otwartej Edukacji i Stowarzyszenie EBIB. Spotkania potrwają 60 minut, ostatnie 15 przeznaczone będzie na pytania i dyskusję. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

• 23 października, godz. 20.00: Kamil Śliwowski, Otwarte licencje Creative Commons na uczelni. Co warto wiedzieć?;
  • 24 października, godz. 20.00: Karolina Grodecka, Centrum e-Learningu AGH, Otwarte Zasoby Edukacyjne w pracy nauczycieli akademickich.
Link do rejestracji