Erasmus+ zaprasza

2018-10-18

Rozpoczęła się jesienna rekrutacja na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2018/2019.

Nabór jest prowadzony do 9 listopada i obejmuje zarówno wyjazdy do krajów programu (KA 103), jak i do krajów partnerskich (KA107).

Z wyjazdów w ramach Erasmus+ mogą skorzystać studenci, którzy:

• są zarejestrowani na studiach I, II lub III (stacjonarnych, wieczorowych, niestacjonarnych),
  • w momencie podpisywania umowy indywidualnej na wyjazd będą studentami co najmniej II roku studiów I stopnia,
  • nie wykorzystali jeszcze kapitału mobilności na stopniu studiów, na którym miałby się odbyć wyjazd.

Ponadto kandydaci do wyjazdu powinni:

• mieć dobre wyniki w nauce,
  • bardzo dobrze znać język obcy, w jakim będą prowadzone zajęcia w uczelni zagranicznej.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz kryteria selekcji ustalane są przez poszczególne wydziały. Informacji należy szukać u pełnomocników dziekanów ds. mobilności/koordynatorów kierunkowych oraz na stronach wydziałowych. Ponadto, każdy student powinien zapoznać się z wymogami językowymi i innymi warunkami wymiany określonymi w umowie międzyinstytucjonalnej z uczelnią zagraniczną, którą jest zainteresowany.

Lista umów zawartych przez UMK.

Więcej na temat wyjazdów było można dowiedzieć się również podczas Dnia z Erasmus+, na który 23 października zapraszał Dział Współpracy Międzynarodowej UMK. Spotkania dotyczące możliwości udziału w programie Erasmus+ oraz rekrutacji odbyły się kolejno w następujących miejscach:

• Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania (ul. Gagarina 13a) - sala nr VIII, godz. 13:00;
  • Biblioteka Uniwersytecka (ul. Gagarina 13a) - sala nr 8, godz. 14:30;
  • Wydział Filologiczny (ul. Fosa Staromiejska 3) - sala nr 307, godz. 16:30.