Drony w Arenie

2018-10-18

19 i 20 października w Arenie Toruń (ul. Bema 73-89) odbył się DroneTech World Meeting Toruń 2018 – najistotniejsze spotkanie kreatorów oraz sympatyków dronów. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu był partnerem naukowym wydarzenia.

Na uczestników tegorocznego DroneTechu czekało wiele atrakcji – wydarzenie było okazją nie tylko by z bliska obserwować drony o rozmaitym zastosowaniu, ale także by dowiedzieć się od specjalistów, z czym wiąże się dronetechnologia, jakie niesie ze sobą szanse i zagrożenia.

W programie wydarzenia znalazły się: targi, konferencja pełna paneli dyskusyjnych, giełda kooperacyjna B2B i halowe mistrzostwa w wyścigach dronów DroneTech Race Cup. Przybliżyły one świat pojazdów, systemów bezzałogowych i autonomicznych oraz  pozwoliły budować relacje biznesowe, relacje między instytucjami naukowymi i organizacjami publicznymi i niepublicznymi. Podczas DroneTechu odbyły się również spotkania, których gośćmi byli m.in. Bartosz Bargiel, który opowiedział o swojej akcji ratunkowej u szczytu K2, Kacper Nosarzewski, futurolog, który przedstawił wizję miast z dronami w 2050 roku czy dr Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji, z którym można było porozmawiać na temat RODO i nowych technologii.

W tym roku program imprezy został wzbogacony o część studencką, w której organizacje studenckie i koła naukowe mogły zaprezentować swoje osiągnięcia (często światowego formatu), a także inspirować innych studentów do ponadprogramowej aktywności w trakcie studiów.

Uczestnictwo w wydarzeniu było bezpłatne, ale wymagało rejestracji. Aby wziąć udział w wyścigach DroneTech Race Cup, należało w recepcji imprezy odebrać darmową wejściówkę (ich liczba jest ograniczona).