Najzdolniejsi dostaną stypendia od miasta

2018-10-12

Do 15 października można było składać wnioski o przyznanie stypendium w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego. O wsparcie w kwocie 400 zł miesięcznie mogą ubiegać się zarówno polscy, jak i zagraniczni studenci.

Miejski Program Stypendialny ruszył po raz pierwszy w 2015 roku. Finansowe wsparcie skierowane jest do najlepszych studentów, którzy rozpoczynają lub kontynuują studia w Toruniu. Aby uzyskać stypendium od Urzędu Miasta Torunia, żacy rozpoczynający naukę na toruńskiej uczelni, muszą wykazać, że nabyli prawa studenta i podejmują po raz pierwszy naukę na studiach stacjonarnych lub niestacjonarnych w oddziałach uczelni wyższej zlokalizowanych na terenie miasta, a oni sami mieszkają w Toruniu. Ponadto muszą udokumentować ukończenie szkoły ponadgimnazjalnej, a w przypadku obcokrajowców szkoły równorzędnej do ponadgimnazjalnej, nie wcześniej niż 24 miesiące przed datą rozpoczęcia studiów. Dodatkowo uczestnicy pierwszego roku studiów, aby otrzymać stypendium, powinni uzyskać odpowiednią średnią wyrażoną na świadectwie ukończenia szkoły:

- 4,5 oraz posiadać tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej zwalniający z egzaminu maturalnego;

- bądź 5,0 oraz posiadać znaczące osiągnięcia wpisane na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej (lub równorzędnej).

O miejskie stypendium mogą ubiegać się również studenci kontynuujący studia w Toruniu. Powinni oni wykazać łącznie, na którym roku studiują (muszą wykazać, że zaliczyli co najmniej pierwszy roku studiów), średnią ocen uzyskanych w ostatnim roku akademickim, a poza tym przedstawić osiągnięcia i aktywność naukową z ostatnich dwóch lat akademickich (publikacje, monografie, współpraca z innymi ośrodkami akademickimi, referaty, olimpiady).

Osoby, które spełnią określone warunki, mogą liczyć na 400 zł stypendium miesięcznie. Wsparcie przyznawane jest na okres od 1 października do 30 czerwca. Wnioski o przyznanie stypendiów wraz z załącznikami (dostępne poniżej) należało złożyć w terminie do 15 października 2018 r., do wydziału edukacji Urzędu Miasta Torunia przy ul. Fałata 39 w Toruniu. Osoby, które nie były w stanie dostarczyć załączników w terminie, mogły to zrobić do 19 października, jednak sam wniosek musiał być złożony najpóźniej 15 października.

Wniosek - studenci rozpoczynający studia

Wniosek - studenci kontynuujący naukę

Application form for students of the first year

Application form for students who continue their education