Zmarł doc. Ing. Ludek Mikulec, CSc.

2018-08-10

6 sierpnia 2018 r. zmarł doc. Ing. Ludek Mikulec, CSc., pracownik Wyższej Szkoły Technicznej w Brnie (VUT), jednego z najwyżej notowanych uniwersytetów technologicznych w Republice Czeskiej, wieloletni współpracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, uhonorowany przez UMK Medalem za zasługi położone dla rozwoju Uczelni.

Doc. Ing. Ludek Mikulec, CSc przez blisko 40 lat współpracował z UMK na różnych obszarach działalności - naukowo-badawczym, dydaktycznym i organizacyjnym. Był inicjatorem, współorganizatorem i ze strony czeskiej kierownikiem Międzynarodowego Podyplomowego Studium Zarządzania Przedsiębiorstwem, pierwszego tego rodzaju przedsięwzięcia w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, prowadzonego przez ponad 20 lat (od 1986 r.) przez UMK wspólnie z VUT. Uczestniczył we wspólnych projektach naukowo-badawczych, konferencjach i seminariach naukowych. Organizował pobyty i staże naukowe pracowników Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w VUT. W latach 80. organizował wczasy wymienne dla pracowników VUT i UMK, a także kolonie letnie dzieci i młodzieży.

Z inicjatywy UMK został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Otrzymał także Medal za zasługi położone dla rozwoju Uczelni oraz Medal za zasługi dla rozwoju Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Z okazji 50-lecia Wydziału JM Rektor wyróżnił docenta Ludka Mikulca Medalem Nicolaus Copernicus Thorunensis. Medal miał być wręczony w czasie obchodów jubileuszu Wydziału 18 czerwca br., jednak choroba uniemożliwiła doc. Mikulcowi uczestnictwo w uroczystości.

Ceremonia pogrzebowa doc. Ludka Mikulca odbędą się 14 sierpnia o godz. 14:00 w Brnie przy ul. Jihlavská 1.