Konferencja o RODO

2018-06-14

Do poniedziałku 18 czerwca można było zgłaszać się do udziału w konferencji dotyczącej „Nowych regulacji w zakresie danych osobowych”, czyli unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które weszło w życie 25 maja 2018 r. Konferencja odbyła się 22 czerwca na Wydziale Prawa i Administracji UMK (ul. Bojarskiego 3 w Toruniu).

Została zorganizowana przez Centrum Badań nad Cyberprzestępczością UMK we współpracy z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych.

Od 25 maja 2018 r. we wszystkich państwach członkowskich obowiązują nowe przepisy o ochronie danych osobowych określone w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych. Przepisy te wprowadzają  szereg  istotnych zmian, w tym m.in. nowe obowiązki dla podmiotów przetwarzających dane osobowe i nowe uprawnienia dla podmiotów danych.

Tematyka konferencji była poświęcona praktycznym zagadnieniom wdrożenia ww. Rozporządzenia.

Opłata konferencyjna wynosiła 70 zł, w której ramach był zapewniony serwis kawowy i materiały konferencyjne. Opłaty należało uiszczać przelewem na konto:

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Bank Millennium SA
W tytule należy podać hasło „RODO” oraz imię i nazwisko uczestnika.

Zgłoszenia udziału w konferencji należało przesyłać na adres: cybercentre@umk.pl (z podaniem imienia i nazwiska oraz instytucji, a także danych do faktury). Organizatorzy prosili o przesyłanie zgłoszeń i opłat konferencyjnych w terminie do 18 czerwca br.

Więcej informacji i szczegółowy program konferencji