Dzieci w nauce: Baby-Lab zaprasza

2018-05-18

Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do udziału w projekcie NeuroPerKog: rozwój słuchu fonematycznego i pamięci roboczej u niemowląt i małych dzieci. Przedsięwzięcie naukowe dotyczy dzieci w wieku 5-7 lat. Udział jest całkowicie darmowy i bezpieczny.

Celem badań jest usprawnienie umiejętności różnicowania dźwięków mowy pochodzących z języka obcego oraz ocena skuteczności proponowanego treningu językowego.

Planowanych jest ok. 15 spotkań, podczas których wykonywane są:

1. Badanie słuchu dziecka;
2. Badania psychologiczne, które pomogą lepiej poznać możliwości dziecka w zakresie
uwagi, pamięci, umiejętności językowych (wszystko w formie zabawy);
3. Badanie EEG, które zarejestruje aktywność mózgu dziecka;
4. Trening językowy (nieobligatoryjnie) w formie prostej gry komputerowej.

Niewątpliwą korzyścią z udziału w projekcie jest opis wyników z badań słuchu oraz badań psychologicznych dziecka.

Terminy spotkań są ustalane indywidualnie (naukowcy z ICNT UMK są dyspozycyjni w godz. 8:00-21:00 przez 7 dni w tygodniu).

Zgłoszenia i pytania: mgr Agnieszka Ignaczewska tel. 725-416-863, za pośrednictwem strony internetowej babylab.icnt.umk.pl oraz na facebook.com/babylabumk/.

Informacja dla opiekuna osoby badanej