Dzień Atmosfery

2018-04-18

Ponad 100 uczniów wzięło udział w pierwszej edycji Dnia Atmosfery, który odbył się 18 kwietnia 2018 r. na Wydziale Nauk o Ziemi przy ul. Lwowskiej 1 w Toruniu.

Ideą Dnia Atmosfery jest przybliżanie wiedzy z zakresu meteorologii  i klimatologii w popularno-naukowej formie. W debiutanckiej edycji organizatorzy postanowili skupić się na bardzo "medialnych" w ostatnim czasie tematach, czyli „niebezpiecznej” pogodzie oraz globalnym ociepleniu.
Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w warsztatach z prognozowania pogody przy wykorzystaniu źródeł ogólnodostępnych m.in. w internecie oraz sprawdzić jak wyglądają pomiary meteorologiczne „od kuchni”.
Na zajęcia (ze względu na limit miejsc) obowiązywały elektroniczne zapisy (pod adresem: opos@umk.pl), które prowadziła dr Aleksandra Pospieszyńska z Katedry Meteorologii i Klimatologii UMK.

Program wydarzenia