Lekcja anatomii [fot. Mariusz Kowalikowski (CM UMK)]

Lekcja anatomii

fot. Mariusz Kowalikowski (CM UMK)

Medycy otworzyli drzwi

2018-04-12

W piątek 13 kwietnia odbyły się "drzwi otwarte" w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Uświetniła je m.in. debiutancka lekcja anatomii w języku angielskim. Swoje podwoje dla zwiedzających otworzyło - również po raz pierwszy - Centrum Symulacji Medycznych.

Na program "drzwi otwartych" , którym w tym roku przyświecało hasło "kości zostały rzucone", złożyły się:

• spotkanie z władzami uczelni, czyli uczelnia okiem profesora.
  • pokaz niespodzianka, który poprowadzą ratownicy medyczni.
  • różnorodne warsztaty m.in. ultrasonograficzne, „kurs szycia chirurgicznego”, porady studentek kosmetologii.
  • rekonesans po uczelni - oprowadzanie po jednostkach dydaktycznych CM - pracownie, laboratoria i niedostępne na co dzień miejsca szpitala, m.in. Centrum Symulacji Medycznych.
  • pokazowa lekcja anatomii prowadzona w języku angielskim przez studentów zagranicznych CM.
  • spotkanie z doradcą zawodowym.

"Drzwi otwarte" miały miejsce w budynku audytoryjnym przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9 w Bydgoszczy, w którym mieści się również Biblioteka Medyczna. Impreza rozpoczęła się o godz. 10:00.

Więcej informacji i zdjęć na stronie Collegium Medicum UMK