"Głos" o umiędzynarodowieniu uczelni

2018-04-10

Kwietniowy numer „Głosu Uczelni” wprowadza czytelników m.in. w kwestie związane z umiędzynarodowieniem uczelni.

W ramach tematu numeru w najnowszym wydaniu czasopisma Uniwersytetu Mikołaja Kopernika znalazły się: wywiad "Patron pomaga" - z prof. dr. hab. Wojciechem Wysotą, prorektorem UMK do spraw współpracy z zagranicą i otoczeniem gospodarczym; "Mity umiędzynarodowienia" analizowane przez dr. hab. Dominika Antonowicza, pełnomocnika Rektora UMK ds. organizacji i ewaluacji badań naukowych; "Tu się dobrze studiuje", czyli zwierzenia studentów z zagranicy studiujących na UMK, drogi życiowe naukowców, którzy z zagranicy przybyli na toruński uniwersytet i tu z powodzeniem kontynuują kariery, publikacje o międzynarodowej współpracy prawników, o wspólnych badaniach fizyków z Hiszpanii i Torunia.

Poza tym w "Głosie Uczelni" można przeczytać:

•     Felieton kulinarny prof. Jarosława Dumanowskiego - tym razem o międzynarodowych aspektach kuchni polskiej;
  •     Obszerną relację z tegorocznej edycji Jazz Od Nova Festivalu;
  •     O artystycznych wątkach kobiecych w toruńskiej Wozowni - za sprawą studentek z Wydziału Sztuk Pięknych

i - jak zwykle - sporo innych wieści ze świata nauki, kultury, dydaktyki.

„Głos Uczelni” w wersji papierowej można zakupić m.in. w Dziale Promocji i Informacji UMK (parter rektoratu od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00).

Kwietniowe wydanie "Głosu" w wersji elektronicznej