Patent na sukces

2018-03-26

Wokół strategii ochrony patentowej oraz ochrony znaków towarowych i wzorów przemysłowych koncentrowała się tematyka otwartego dla wszystkich zainteresowanych seminarium pt. "Patent na sukces", które odbyło się 10 kwietnia 2018 r. w Collegium Maximum UMK. Chętnych do udziału w wydarzeniu obowiązywały elektroniczne zapisy.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika we współpracy z Urzędem Patentowym RP. Było jednym z przedsięwzięć podjętych w ramach obchodów jubileuszowych 100. rocznicy ustanowienia na ziemiach polskich systemu ochrony własności przemysłowej i utworzenia - na mocy dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego - Urzędu Patentowego. Celem seminarium było upowszechnianie wiedzy dotyczącej szeroko rozumianej problematyki własności intelektualnej, w szczególności możliwości ochrony wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych i znaków towarowych na konkurencyjnych rynkach. Ponadto w trakcie seminarium poruszone zostały także tematy związane z zarządzaniem dobrami niematerialnymi w uczelni i przedsiębiorstwach, transferem technologii oraz możliwościami uzyskania wspólnych praw do rozwiązań powstających w ramach współpracy uczelni z przedsiębiorstwami.

Seminarium adresowane było przede wszystkim do przedstawicieli świata nauki, przedsiębiorców, otoczenia biznesu oraz pełnomocników przed urzędem patentowym. Rozpoczęło się we wtorek 10 kwietnia 2018 r. o godz. 9:00 w gmachu Collegium Maximum UMK przy Placu Rapackiego 1 w Toruniu i trwało do godz. 15:00

Warunkiem uczestnictwa była elektroniczna rejestracja (formularz). Liczba miejsc była ograniczona. Decydowała kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na stronie: www.uprp.pl.

Organizatorką szkolenia ze strony UMK była mgr Justyna Sobecka, zajmująca się na UMK informacją patentową i normalizacją. Kontakt w sprawie toruńskiej odsłony "Patentu na sukces": tel. 56 611 49 71, e-mail: Justyna.Sobecka@umk.pl.