Spotkania polsko-ukraińskie

2018-03-21

Trzecia edycja "Spotkań polsko-ukraińskich" została zorganizowana przez Instytut Historii i Archiwistyki UMK oraz Wojskoznawcze Koło Naukowe UMK w czwartek 22 marca 2018 r. Tegoroczna odsłona była poświęcona „Wybranym aspektom związanym z migracjami i emigrantami po I wojnie światowej” oraz „Wybranym problemom archiwistyki”.

"Spotkania polsko-ukraińskie" to przedsięwzięcie cykliczne, dotyczące historii oraz współczesnych problemów Polski i Ukrainy, a także wzajemnych relacji obu państw. Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w marcu 2016 r. Tym razem w "Spotkaniach polsko-ukraińskich" wzięli udział goście z Charkowa i Kijowa: prof. dr hab. Walerij Kapelusznyj, kierownik Katedry Etnologii i Krajoznawstwa na Wydziale Historycznym Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. T. Szewczenki, prof. dr hab. Maryna Palijenko, kierownik Katedry Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii na Wydziale Historycznym Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. T. Szewczenki, prof. dr hab. Ihor Sribniak z Katedry Historii Powszechnej Kijowskiego Uniwersytetu im. B. Hrinczenki oraz prof. dr hab. Lubow Żwanko, Dyrektor Polsko-Ukraińskiego Centrum Kultury i Edukacji przy Charkowskim Narodowym Uniwersytecie Gospodarki Miejskiej im. O.M. Beketowa.

Głównym organizatorem wydarzenia był zastępca dyrektora Instytutu Historii i Archiwistyki UMK dr hab. Maciej Krotofil z Zakładu Historii Wojskowej.

Obrady rozpoczęły się o godz. 9:45 w Sali Rady Wydziału Nauk Historycznych (Collegium Humanisticum UMK, sala C 0.39) przy ul. Bojarskiego 1 w Toruniu. Wstęp był wolny.

Szczegółowy program