UMK w rankingu Webometrics

2016-08-02

8. uczelnia i 5. uniwersytet w Polsce oraz 24. szkoła wyższa w Europie Środkowo-Wschodniej - to miejsca UMK w najnowszym zestawieniu Ranking Web of Universities. W zestawieniu ogólnoświatowym Uniwersytet Mikołaja Kopernika znalazł się na 705. miejscu.

Ranking Web of Universities otwiera Harvard University, przed Massachusetts Institute of Technology. W Europie najwyżej sklasyfikowany został University of Oxford i University of Cambridge. Najlepsza uczelnia z Polski - Uniwersytet Warszawski - znalazł się na 337 miejscu na świecie.

Webometrics Ranking of World Universities (Webometryczny Ranking Uniwersytetów Świata) to zestawienie, które w oparciu o złożony wskaźnik bada obecność instytucji akademickich i badawczych w Internecie. Przy ocenie wykorzystywane są cztery kryteria: obecność, wpływ, otwartość i prestiż, co oznacza, że pod uwagę brana jest zarówno ilość treści internetowych (liczba stron internetowych oraz plików umieszczanych w sieci), jak i widoczność i wpływ tych publikacji mierzone liczbą linków zewnętrznych. Ranking jest publikowany przez Cybermatrics Lab, grupę badawczą z Hiszpańskiej Krajowej Rady Badawczej z siedzibą w Madrycie.

Ranking Web of Universities

UMK w rankingach