UMK w pierwszej setce

2016-06-15

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się w pierwszej setce międzynarodowego rankingu QS University Ranking. UMK uplasował się na 99. pozycji zestawienia ośrodków naukowych w Europie i Azji Środkowej.

Opublikowany po raz pierwszy w 2014 roku QS University Ranking dla Europy i Azji Środkowej zestawia 200 najlepszych uniwersytetów. W rankingu pod uwagę branych jest dziewięć kryteriów: opinia wykładowców (30% oceny ogólnej), opinia pracodawców (20%), stosunek liczby studentów do liczby wykładowców (15%), publikacje wydziałowe (10%), web impact (oparty na rankingu Webometrics - 10%), kadra ze stopniem doktora (5%), cytowalność publikacji (na podstawie bazy Scopus - 5%), odsetek wykładowców (2,5%) oraz studentów zagranicznych (2,5%).

UMK z łączną oceną 42,5 zajął 99. miejsce i zanotował awans względem zeszłorocznego zestawienia (wówczas znalazł się na miejscu 101.).

Warto dodać, że we wrześniu 2015 r. UMK po raz trzeci został sklasyfikowany w rankingu QS (QS World University Ranking) obejmującym 4% najlepszych szkół wyższych na świecie.

QS University Ranking dla Europy i Azji Środkowej