UMK ósmy w URAP

2016-03-15

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został sklasyfikowany na 8. miejscu w Polsce i jako 799. uczelnia na świecie w rankingu University Ranking by Academic Performance za rok 2015/2016.

UMK w światowym zestawieniu odnotował awans do ósmej setki rankingu (w zeszłym roku zajął 801. miejsce) oraz obronił pozycję z zestawienia krajowego.

URAP to międzynarodowe zestawienie bibliometryczne, w którym oceniany jest poziom działalności naukowej szkół wyższych. Autorzy zestawienia gromadzą dane z 2 500 uczelni z całego świata. Wśród kryteriów, które brano pod uwagę, znalazły się m.in.: publikacje w czołowych czasopismach naukowych, liczba cytowań, a także współpraca międzynarodowa.

Światowy ranking URAP otwiera w tym roku Uniwersytet Harvarda, listę polską - Uniwersytet Jagielloński, UMK zajmuje na świecie 799. miejsce i 8. pozycję w kraju z kategorią B++ i łączną sumą 304.95 punktów.

Pełen ranking krajowy i światowy.

Warto dodać, że UMK jako jedyny i pierwszy w historii polski uniwersytet znalazł się w czołowej 20. rankingu 2015 Top Campus Award. Zestawienie Southwestern Advantage przygotowano na podstawie zysków studentów biorących udział w letnim programie firmy. Uniwersytet Mikołaja Kopernika znalazł się na 18. miejscu w rankingu, który obejmuje ponad 218 placówek na całym świecie.

Firma Southwestern Advantage zapewnia pracę i wymianę młodym ludziom w USA. Studenci z UMK uczestniczą w programie od 2013 r., podczas wyjazdów mają szansę nauczyć się umiejętności sprzedaży, zarządzania, inwestowania, pracy w grupie, coachingu, szkolić swój angielski oraz zwiedzić USA.