UMK w rankingu Google Scholar

2016-01-12

UMK trzecią polską uczelnią w najnowszym rankingu TOP 1200 Universities według kryterium Google Scholar Citations

Cybermetrics Lab, hiszpańska instytucja badawcza zestawiająca Webometrics Ranking of World Universities, opublikowała ranking 1200 najlepszych uniwersytetów na świecie według kryterium Google Scholar Citations. Uniwersytet Mikołaja Kopernika znalazł się w nim na 837. miejscu z liczbą 38908 cytowań. Wśród odnotowanych w rankingu polskich szkół wyższych zajęliśmy trzecie miejsce - po Uniwersytecie Warszawskim (pozycja 562) i Politechnice Warszawskiej (pozycja 665). Uniwersytet Jagielloński znalazł się na 944. miejscu, zaś Wrocławski − na 959. Pełen ranking.

Opublikowany ranking bierze pod uwagę tylko jedno kryterium: liczbę cytowań prac naukowych zarejestrowanych na indywidualnych profilach Google Scholar. Google Scholar to narzędzie przeznaczone dla naukowców służące do automatycznego monitoringu liczby cytowań własnych prac. W rankingu były brane pod uwagę wyłącznie upublicznione profile z instytucjonalnym adresem mailowym.

UMK w rankingach