W gali Rankingu Perspektyw wzięła udział prof. Danuta Dziawgo (na zdjęciu w środku), prorektor UMK ds. ekonomicznych i rozwoju [fot. Krzysztof Wojciewski/Perspektywy]

fot. Krzysztof Wojciewski/Perspektywy

UMK - piąty uniwersytet w Polsce

2015-06-09

Uniwersytet Mikołaja Kopernika po raz kolejny uznany został za jedną z najlepszych uczelni wyższych w Polsce. W tegorocznym rankingu "Perspektyw" został sklasyfikowany na piątym miejscu wśród uniwersytetów i na dziewiątym wśród wszystkich uczelni państwowych.

Ranking uczelni akademickich przygotowywany przez pismo "Perspektywy" oraz "Dziennik Gazetę Prawną" ogłoszony został 9 czerwca. Pod uwagę branych było kilkanaście kryteriów, a także opinie o uczelniach wśród pracodawców i w świecie naukowym. Dobra pozycja UMK to zasługa m.in. wysokiego poziomu badań naukowych i kadry. W kryteriach dotyczących uzyskanych stopni i tytułów naukowych oraz rozwoju kadry własnej UMK otrzymał nawet więcej punktów niż Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski. W kategorii "uznanie międzynarodowe" UMK znalazł się na czwartej pozycji wśród wszystkich ocenianych uczelni, razem z Uniwersytetem Wrocławskim.

Po raz pierwszy tytuł najlepszej uczelni w Polsce przyznano dwóm uniwersytetom ex aequo: Uniwersytetowi Warszawskiemu i Uniwersytetowi Jagiellońskiemu.

Więcej: www.perspektywy.pl