UMK wśród najlepszych na świecie

2014-07-15

UMK zajął 918 miejsce w rankingu CWUR 2014 (Center for World University Rankings) i znalazł się w czołówce (4,2% spośród ponad 22 tys.) szkół wyższych świata.

Najwyżej oceniono sukcesy kadry Uniwersytetu, w tej kategorii UMK zajął miejsce na początku trzeciej setki uczelni świata. Wysoko oceniono również jakość kształcenia - UMK został sklasyfikowany w czwartej setce światowych szkół wyższych.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się także na siódmym miejscu wśród wszystkich polskich uczelni, uwzględnionych w zestawieniu. Ogółem w tegorocznym rankingu CWUR znalazło się 9 uczelni z naszego kraju.

Ranking CWUR ocenia jakość kształcenia studentów w oparciu o sukcesy absolwentów oraz to, jak radzą sobie na rynku pracy. Ponadto w rankingu brane są pod uwagę: prestiż kadry naukowej, wynikający z jej osiągnięć, publikacje w czołowych czasopismach naukowych, cytowalność mierzona liczbą najbardziej popularnych publikacji, indeks Hirscha całej uczelni oraz zgłoszenia patentów międzynarodowych.

Ranking CWUR 2014 został ogłoszony 15 lipca. Wyniki

Więcej: cwur.org/