UMK W RANKINGACH 2004

2005-09-22

Ranking Wyższych Uczelni dziennika „RZECZPOSPOLITA” i miesięcznika „PERSPEKTYWY”

W roku 2004 ranking nie zawierał zestawień dotyczących poszczególnych kierunków.

- uniwersytety: 5

- uczelnie ogółem: 14

Tygodnik „POLITYKA”

Ranking nie obejmuje ogólnego zestawienia uczelni

- ekonomia-zarządzanie: 11

- informatyka: 19

- pedagogika: 3

- politologia: 11

- prawo: 6

- socjologia: 5

Tygodnik „WPROST”

- uniwersytety: 4

- uczelnie plastyczne, muzyczne, teatralne i filmowe: 20 (jako jedna z dwóch uczelni nie będących akademiami artystycznymi)

- „klasa międzynarodowa”: 7

- prawo: 2

- zarządzanie biznesem: 12

- socjologia i psychologia: 8

- nowoczesne technologie-informatyka, elektronika, inżynieria materiałowa: 15

- nauki biologiczne i ich zastosowania: 7

- sztuki plastyczne: 7

- studia MBA: 7

Pełny ranking:http://szkoly.wprost.pl/?c=0&e=12

Tygodnik „NEWSWEEK”

1) Rankingi uczelni wyższych

Badania na zlecenie gazety przeprowadziła Pracownia Badań Społecznych z Sopotu. Jedynym kryterium, według którego oceniano szkoły wyższe, była ilość absolwentów danej uczelni zatrudnionych na kierowniczych i samodzielnych stanowiskach. Brano pod uwagę tylko tych pracowników, którzy rozpoczęli studia w 1990 roku lub później. W badaniu wzięło udział ponad 900 najlepszych, polskich firm i instytucji.

W tym kontrowersyjnym rankingu na 3 miejscu znalazła się mało znana Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie, a posiadający wielowiekową tradycję Uniwersytet Jagielloński zajął odległą 65 lokatę – tuż za UMK.

uniwersytety: 6

uczelnie państwowe: 45

uczelnie ogółem: 62

prawo: 9