Wiadomości

[fot. Andrzej Romański] fot. Andrzej Romański

Wtorek z wernisażami

2018-02-12

We wtorek 13 lutego 2018 r. w głównej siedzibie Wydziału Sztuk Pięknych UMK odbędą się dwa wernisaże wystaw autorstwa absolwentek UMK: Dominiki Borys-Prus oraz Adrianny Sztandarskiej.

Na godz. 13:00 w Galerii Forum zaplanowano otwarcie wystawy pt. "Żółty bezkres" malarstwa absolwentki Wydziału Sztuk Pięknych UMK Dominiki Borys-Prus. Ekspozycja została zrealizowana jako wyróżnienie w ubiegłorocznej edycji konkursu "Artysta vs Kurator". Jej kuratorem jest Agata Kwiatkowska. "Żółty bezkres" będzie można oglądać (codziennie oprócz niedziel w godz. od 8:00 do 20:00) w siedzibie Galerii Forum w budynku Wydziału Sztuk Pięknych UMK przy ul. Sienkiewicza 30/32 w Toruniu do 24 lutego br. Wstęp do Galerii jest wolny.

O godz. 13:30 na Antresoli Pracowni Witrażu UMK rozpocznie się wernisaż "Odkrytki" - wystawy malarstwa absolwentki Wydziału Sztuk Pięknych Adrianny Sztandarskiej. Ekspozycja będzie prezentowana również do 24 lutego br. Została zrealizowana jako nagroda w ubiegłorocznej edycji konkursu "Artysta vs Kurator". Kuratorem wystawy jest Elżbieta Stolarczyk.