Wiadomości

[fot. Andrzej Romański] fot. Andrzej Romański

"Koncertowa Fala" po raz czwarty

2017-08-21

Radio Sfera UMK prowadziło nabór do kolejnej, czwartej już odsłony "Koncertowej Fali". Zespoły, które się zgłosiły, mają szansę wystąpić na scenie Od Nowy oraz trafić na składankę podsumowującą tegoroczną edycję wydarzenia.

"Koncertowa Fala" Radia Sfera to cykl koncertów, który daje obiecującym zespołom szansę zaprezentowania się szerszej publiczności na deskach legendarnego klubu Od Nowa. Wszystkie koncerty są transmitowane na żywo na stronie internetowej Rozgłośni Uniwersyteckiej oraz - co jest jednym z założeń "Koncertowej Fali" - rejestrowane. – Wszystkie występy nagrywamy w systemie wielośladowym – mówi Patryk Przybyłowski, redaktor naczelny Radia Sfera. - Takie nagrania posłużą nam później do wydania płyty podsumowującej dany sezon "Koncertowej Fali". W tym roku mamy w planach wypuścić w świat albumy z dwóch poprzednich edycji. Oczywiście zarejestrowany materiał trafia również do zespołów, które mogą wykorzystać go we własnym zakresie. Tym samym poza koncertem w prestiżowym miejscu każdy wykonawca dostaje od nas zupełnie za darmo nagranie, za które normalnie musiałby zapłacić kilkaset złotych.

Kluczowe dla redakcji Radia Sfera jest promowanie muzyków związanych z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. ­– Dobrze, jeśli zespoły mają w swoim składzie przynajmniej jednego studenta bądź absolwenta UMK. Przykładamy dużą wagę do tego, żeby "Koncertowa Fala" pokazywała kulturalny potencjał Uniwersytetu ­– dodaje Przybyłowski.

Zgłoszenia do "Koncertowej Fali" Radia Sfera należało nadsyłać do 31 sierpnia 2017 r. na adres: kontakt@sfera.umk.pl. Zgłoszenie powinno było zawierać: dwa autorskie utwory, krótką notkę o zespole oraz listę studentów/absolwentów UMK, jeśli znajdują się w składzie grupy.

Regulamin "Koncertowej Fali"