Sfera z nowym naczelnym

2016-10-06

Patryk Przybyłowski został nowym redaktorem naczelnym studenckiego Radia Sfera. Od 1 października zastąpił na tym stanowisku Bartosza Chodorowskiego.

Radio Sfera UMK powstało w 1996 r. z połączenia Radia Centrum i Radia Bielany. Zespół liczy obecnie około 30 osób. Od poniedziałku do piątku dziennikarze przygotowują program emitowany na żywo w godzinach od 9.00 do 22.00. Spikerzy ćwiczą umiejętności antenowe, a reporterzy każdego dnia przygotowują relacje z wydarzeń na uczelni i w Toruniu, wypełniając serwisy informacyjne o godzinie 16:00 i 18:00 oraz produkując magazyn informacyjny "Zdziś" emitowany o godzinie 20.00.

Patryk Przybyłowski jest studentem 5 roku filologii angielskiej ze specjalnością translatoryka, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W latach 2010-2013 uczęszczał do Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Toruniu, gdzie uzyskał kwalifikacje nauczycielskie. Z Radiem Sfera związany jest od 2013 roku - na przestrzeni trzech lat pełnił funkcję reportera, spikera, wydawcy, a poprzedni rok spędził na stanowisku redaktora ds. informacji. Od początku współpracy z Radiem Sfera brał czynny udział przy organizacji takich wydarzeń jak Juwenalia UMK, czy też cykl Koncertowa Fala.