I rok

Informacja dla studentów pierwszego roku

Akademicka Przychodnia Lekarska ul. Gagarina 39, 87 -100 Toruń, tel. 56 65- 42-020 działająca w ramach Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Toruniu zaprasza studentów do korzystania z bezpłatnej opieki lekarskiej. bezpłatna przychodnia dla studenta.

Jak się zapisać?

opcja 1.
Odwiedź APL i podpisz
deklarację na miejscu.
Pamiętaj aby zabrać dowód osobisty.
opcja 2.
Pobierz deklarację ze strony
wypełnij i oddaj w rejestracji APL
Pamiętaj aby zabrać dowód osobisty.

Deklaracje do pobrania

Bezpłatne usługi medyczne dla Studentów w przychodniach Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Toruniu:

Opieka medyczna w nocy oraz święta

W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, studenci maja prawo masz prawo do bezpłatnej opieki medycznej w święta, w dni wolne od pracy oraz w porze nocnej (już od godz. 18.00 do 8.00 rano) w następujących Przychodniach na terenie Torunia:
  1. NZOZ Lecznice Citomed, ul. Skłodowskiej-Curie 73, tel. (56) 658-44-60 i (56) 658-44-66
  2. Specjalistyczne Przychodnie Medycyny Rodzinnej „Rudak-Med”, ul. Podgórska 24a, tel. (56) 654-78-20

Nie jesteś zapisany w APL - też możesz korzystać z porady lekarza poz

W sytuacjach nagłego zachorowania ( ostra infekcja, przeziębienie, wysoka temperatura, zasłabnięcie, omdlenie) - student może skorzystać z porady lekarza rodzinnego w Akademickiej Przychodni Lekarskiej - nawet wówczas, gdy nie złożył deklaracji wyboru lekarza POZ. Jest to porada jednorazowa i nie ma obowiązku wypisywania się od lekarza poz w miejscu stałego zamieszkania. W ramach takiej porady lekarz wypisze receptę oraz może wykonać EKG. Natomiast nie da skierowania do lekarza specjalisty celem diagnozowania problemu zdrowotnego oraz skierowania na badania laboratoryjne. Porada taka może być udzielona każdorazowo zgodnie z potrzebą.

dokument PDF Często zadawane pytania