COVID-19: informacje dla społeczności UMK
Uniwersytet Dziecięcy

Uniwersytet Dziecięcy

 Uniwersytet Dziecięcy

Wydawać by się mogło, że uczelnie to miejsca zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych. Okazuje się, że wprost przeciwnie! Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu po raz czwarty otwiera swoje drzwi przed małymi studentami – pełnymi ciekawości świata dziećmi szkół podstawowych, dla których programowanie z klocków LEGO bądź praca z grafiką cyfrową to po kilku zajęciach fraszka. Nie tylko zresztą informatyka odkrywa przed nimi swoje sekrety. Studenci zgłębiają tajniki liczb, badań laboratoryjnych, kosmonautyki, mikrobiologii, anatomii, rzeźby, autoprezentacji, a nawet protokołu dyplomatycznego. W świat nauki wdrażają ich pracownicy dydaktyczni UMK, zapoznając z nowoczesną aparaturą naukową i pozwalając dać upust ich pragnieniu eksperymentowania i tworzenia. Wszystko to dzieje się w gmachach wydziałów: Chemii, Biologii i Nauk o Ziemi, Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Matematyki i Informatyki, Nauk Historycznych, Politologii i Studiów Międzynarodowych oraz Sztuk Pięknych.

28 września br. w Auli UMK, podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2013/14, przy dźwiękach „Gaudeamus", z nowo otrzymanymi indeksami w ręku ponad 300 studentów rozpocznie bądź kontynuować będzie swoją przygodę z Uniwersytetem Dziecięcym. Spędzając co drugą sobotę w audytoriach i pracowniach Uniwersytetu, dzieci wezmą udział w zajęciach o warsztatowym charakterze z dziedziny fizyki, chemii, biologii, matematyki, przeplatanych interaktywnymi wykładami na temat sztuki wypowiedzi i emisji głosu, zasad savoir-vivre'u czy życia w przestrzeni kosmicznej. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, dla nich również przygotowujemy kameralne spotkania ze specjalistami, podczas których – w oczekiwaniu na odbiór swoich pociech z zajęć – porozmawiać będą mogli o kwestiach związanych z kształceniem i wychowywaniem dzieci.

Zapisy na Uniwersytet Dziecięcy odbywają się każdorazowo w okresie letnich wakacji szkolnych. Studia mogą trwać nawet 6 lat – odpowiednio do cyklu nauki w szkole podstawowej, jeśli dzieci i ich rodzice zdecydują o corocznym udziale w kursach. Wówczas zapewniamy, że każdy kolejny rok przyniesie nowe, niepowtarzalne wyzwania i wiedzę, dostosowane do wieku i potrzeb edukacyjnych dzieci.

Wszelkie informacje o Uniwersytecie Dziecięcym odnajdą Państwo na stronie internetowej organizatora tego przedsięwzięcia, Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici, www.fundacja.umk.pl, pod adresem mailowym unid@umk.pl bądź numerami telefonów: 56 611 22 08 lub 607 513 241. Nowy rok akademicki uważamy za rozpoczęty!

Więcej informacji: www.fundacja.umk.pl