Jednostka: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Miasto: Toruń
Stanowisko: adiunkt
Dyscyplina naukowa:
dziedzina nauk fizycznych - astronomia,
Data ogłoszenia: 2019-03-08
Termin składania ofert: 2019-04-15
Slowa kluczowe: astronomia, astrofizyka, gwiazdy, pozasłoneczne układy planetarne, ośrodek międzygwiazdowy
Opis (tematyka, oczekiwania, uwagi):
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668) oraz następujące kryteria kwalifikacyjne:
• Stopień doktora nauk fizycznych w zakresie fizyki lub astronomii oraz dobrą znajomość języka angielskiego.
• Udokumentowane, znaczące międzynarodowe doświadczenie w prowadzeniu prac badawczych z dziedziny astronomii i astrofizyki.
• Specjalizacja w zakresie astrofizyki gwiazdowej i/lub pozasłonecznych układów planetarnych i/lub ośrodka międzygwiazdowego.
• Przygotowanie do prowadzenia zajęć dydaktycznych w języku angielskim.
• Gotowość do prowadzenia zajęć dydaktycznych na kierunkach technicznych.
Opis:
Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza światowej klasy naukowców do aplikowania o zatrudnienie na stanowisku adiunkta, na dwa etaty naukowo-dydaktyczne typu „tenure track”.
Zachęcamy w szczególności teoretyków i obserwatorów specjalizujących się w dziedzinach astrofizyki gwiazdowej, pozasłonecznych układów planetarnych lub ośrodka międzygwiazdowego. Jesteśmy również otwarci na oferty specjalistów innych dziedzin astronomii i astrofizyki.
Zadaniem nowych pracowników będzie uczestnictwo w strategicznych przedsięwzięciach Centrum Astronomii UMK (CA) oraz osiąganie doskonałości w badaniach, nauczaniu akademickim, oraz innych obowiązkach zawodowych.
Będziemy oczekiwali aktywności w aplikowaniu o granty badawcze, prowadzeniu projektów naukowych oraz w opiece nad studentami i doktorantami.
Centrum Astronomii UMK jest częścią Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Głównym instrumentem badawczym CA jest największy w Europie środkowo-wschodniej 32-metrowy radioteleskop. W CA znajdują się również teleskopy optyczne. CA jest wyposażone w klaster komputerowy HYDRA symulacji astrofizycznych oraz analizy danych w Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach pod Toruniem.
Warunki zatrudnienia:
Proponujemy zatrudnienie na etacie typu tenure-track.
Wynagrodzenie osoby zatrudnionej będzie porównywalne z wynagrodzeniem naukowców zatrudnionych w Polsce na tym samym etapie kariery naukowej. Przewidujemy możliwość negocjacji dodatkowych warunków zatrudnienia.
Dodatkowe informacje: Dokumenty oraz ewentualne zapytania należy wysłać na adres e-mail: dyrekcja.ca [at] umk.pl w terminie do 15 kwietnia 2019. Zgłoszenia wysłane po tym terminie będą rozważane do momentu obsadzenia wyżej wymienionych etatów. W przypadku wygrania konkursu zatrudnienie rozpocznie się pomiędzy 1 czerwca i 1 września 2019. Wnioski o zatrudnienie powinny być adresowane do Prof. Andrzeja Tretyna, Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Po wstępnej selekcji osoby z krótkiej listy kandydatów spełniających kryteria formalne będą zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną osobiście lub środkami komunikacji internetowej. Na podaniu należy umieścić́ symbol konkursu: WFAiIS-1/CA/2019.
Powrót do wyszukiwarki
Informacja RODO w związku z prowadzeniem rekrutacji
English version