Warszawski Klub SA UMK

Warszawski Klub SA UMK

 Warszawski Klub SA UMK

Absolwenci w Kamienicy

Fot. A. Dauksza-Wiśniewska

Historia i spotkania

Nasze koleżanki i koledzy mieszkający w Warszawie spotykają się w różnych zakątkach stolicy: w czerwcu i w grudniu 2003 roku w kawiarni-restauracji "Nowy Świat", 19 marca 2004 roku i 18 marca 2005 roku na Tor-Warze, 29 listopada 2005 roku w Salonie "Kapelusz i Czapka", w marcu 2006 roku w Klubie RIO - kawiarnia i galeria (ul. Piękna 66a). Na Tor-Warze obserwowaliśmy zawody jeździeckie, Finały Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej w Skokach przez Przeszkody. Zawodom zawsze towarzyszy wystawa w holu Tor-Waru gdzie miedzy innymi zaprezentowano 6 rzeźb koni w naturalnej skali (pełnoplastyczne odlewy z papieru mâche). Własną wizję tego pięknego zwierzęcia przedstawili znani polscy artyści : Edward Dwurnik, Krzysztof Oraczewski, Stasys Eidrigeczeius, Franciszek Starowieyski, Leon Tarasewicz i Ryszard Winiarski.

W Salonie Porthosa "Kapelusz i Czapka", w którym mieści się również Galeria "Do 3 X SZTUKA", imprezę pod niezwyczajnym hasłem "Spotkanie Sztuk Wszelakich" prowadzili Dobrochna Kedzierska i Jan Szoc.

Wysłuchaliśmy minirecitalu Renaty Kretówny (aktorka była studentką UMK, wzięła urlop dziekański na III roku filologii polskiej i przeniosła się na wydział aktorski PWST w Krakowie).

Krótkie autorskie spotkanie mieli literatka, dziennikarka i tłumaczka z języka rosyjskiego Walentyna Mikołajczyk-Trzcińska (pseudonim Jon Walon) i poeta dziennikarz Jerzy Dąbrowa Januszewski. Wymienieni są również absolwentami UMK (filologia polska 1969). Mieliśmy okazję uczestniczyć w wernisażu wystawy pięknego malarstwa Uty Henryki Gnatowskiej. Z okazji tego wydarzenia wydano album okolicznościowy. Ta znana w Polsce i na całym świecie (poza środowa Azją i Antarktydą) artystka malarka ukończyła studia konserwatorskie na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu.

Wszystkie warszawskie spotkania mają niepowtarzalny charakter, serdeczną, ciepłą atmosferę. Zapraszani są wszyscy absolwenci UMK (nie tylko członkowie S.A.UMK).

Funkcję prezesa Warszawskiego Klubu S.A. UMK pełni Jan Szoc.

Absolwentów UMK, którzy chcą uczestniczyć w spotkaniach w Warszawie prosimy o podawania adresów do Stowarzyszenia Absolwentów UMK w Toruniu.