Habilitacje z nauk farmaceutycznych

2018-03-12

Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera UMK w Bydgoszczy uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk farmaceutycznych. Tym samym dołączył do ekskluzywnej grupy trzech Wydziałów Farmaceutycznych w Polsce posiadających dwa uprawnienia habilitacyjne.

Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów przyznała uprawnienia na podstawie decyzji z dn. 26 lutego 2018 r.

Warto przypomnieć, że Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy od grudnia 2016 r. posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna. To oznacza, że jeden z bydgoskich Wydziałów UMK znalazł się wśród trzech tego typu jednostek w naszym kraju z dwoma uprawnieniami habilitacyjnymi (tylko Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Wydział Farmaceutyczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach posiadały do tej pory 2 uprawnienia habilitacyjne). Pozostałe 7 Wydziałów ma po jednym uprawnieniu habilitacyjnym (tylko w dziedzinie nauk farmaceutycznych). W liczbie uprawnień Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum UMK zrównał się z Wydziałem Lekarskim Collegium Medicum UMK, który od 1987 roku posiada 2 uprawnienia habilitacyjne (w jednej dziedzinie, ale w dwóch różnych dyscyplinach).

Uprawnienie do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk farmaceutycznych dla Wydziału Farmaceutycznego CM UMK zostało przyznane na wniosek Wydziału złożony w Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów w lipcu 2017 roku. Wniosek Uchwałą nr 499/2017 z dnia 7 grudnia 2017 r. został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a następnie w dniu 12 lutego 2018 r. pozytywnie zaopiniowany przez Sekcję Nauk Medycznych Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów.

Więcej szczegółów na stronie Collegium Medicum UMK