Milionowy czek

2018-03-08

7 marca w jednym z pomieszczeń nowej wystawy w Muzeum Uniwersyteckim odbyła się konferencja prasowa poświęcona planom rozwoju Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na najbliższe lata.

W konferencji uczestniczyli rektor prof. dr hab. Andrzej Tretyn oraz poseł na Sejm RP Iwona Michałek. Pani poseł wręczyła Rektorowi UMK symboliczny czek na kwotę niemal 39 milionów zł, które Uniwersytet pozyskał w konkursie „Zintegrowane Programy Uczelni” zorganizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Gratulując Uniwersytetowi sukcesu, poseł Michałek powiedziała m.in., że UMK jest bardzo dobrą uczelnią, niemal pewnym kandydatem do grona uczelni badawczych, docenianym także w obszarze kształcenia.

Rektor UMK przedstawił szczegóły nagrodzonego w konkursie projektu "Universitas Copernicana Thorunensis in Futuro – modernizacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach Zintegrowanego Programu Uczelni". Przedstawił także projekty inwestycyjne, które dzięki umowom podpisanym w ramach Kontraktu Terytorialnego będą realizowane na UMK w najbliższych latach.