Ekonomia z najwyższą oceną

2018-03-05

Kierunek ekonomia z oferty Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK uzyskał najwyższą - wyróżniającą ocenę programową od Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Komisja uznała, że kształcenie studentów ekonomii na UMK - zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia - wyróżniająco spełnia sześć spośród ośmiu kryteriów oceny. PKA doceniła studia na kierunku ekonomia na UMK przede wszystkim za: koncepcję kształcenia i jej zgodność z misją oraz strategią uczelni; program kształcenia oraz możliwość osiągnięcia zakładanych efektów kształcenia; skuteczność wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia; kadrę prowadzącą proces kształcenia; umiędzynarodowienie procesu kształcenia, a także infrastrukturę wykorzystywaną w procesie kształcenia.

Ocena wyróżniająca dla ekonomii na UMK została przyznana do roku 2025/2026 na podstawie Uchwały nr 61/2018 z dnia 8 lutego 2018 r.

Obecnie najwyższą ocenę PKA posiada 8 kierunków studiów prowadzonych na UMK: ekonomia, finanse i rachunkowość, fizyka, matematyka, politologia, prawo, teologia oraz zarządzanie. Oceny PKA dla UMK