[fot. Anna Bielawiec-Osińska] fot. Anna Bielawiec-Osińska

GRAWITACJA - przyciąganie na granie!

2018-03-05

Tłumy miłośników planszówek uczestniczyły w Dniu Gier Planszowych GRAWITACJA, który odbył się na UMK w sobotę 10 marca 2018 (w godz. 10:00-21:00) w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki. IV już edycję imprezy zorganizował Program "Absolwent UMK".

Głównym adresatem największego tego typu wydarzenia w mieście była społeczność akademicka, ale do wspólnego grania zaproszeni byli także sympatycy UMK wraz z rodzinami. Wstęp był bezpłatny.

W trakcie imprezy:

• pokazy ok. 30 gier
  • wypożyczalnie na miejscu ok. 300 gier
  • 7 turniejów gier: Mistakos, Vudu, Rosyjska ruletka, Niezłe ziółka, a dla dzieci (do 12 lat): Cukierki, Tempo Junior, Memory – Toruń Muzeum
  • eliminacje do Mistrzostw Polski (zapisy już trwają!) w gry: Wsiąść do pociągu: Zjednoczone Królestwo, Marco Polo, Potwory w Tokio
  • wsparcie animatorów (ułatwiają wybór gier, tłumaczą gry)

Nowością w tym roku była sala gier rodzinnych, a także dwie nietypowe odmiany bilardu:

• Bilard Piłkarski (połączenie bilardu i gry w piłkę nożną)
  • Carrom, czyli bilard indyjski (połączenie bilardu i gry w kapsle)

Dla rodzin z małymi dziećmi dostępna była osobna sala gier rodzinnych z pokazami i turniejami dla najmłodszych oraz warsztatami dla dzieci „Niekończąca się rozgrywka” i dla rodziców „Planszówkowy rodzic, czyli 5 filarów grania z dziećmi”, które poprowadzi Games & Grow.

GRAWITACJĘ zorganizował Program „Absolwent UMK”, przy współpracy z Miastem Toruń, Samorządem Studenckim Wydziału Matematyki i Informatyki UMK oraz Stowarzyszeniem Miłośników Gier i Fantastyki THORN.

Imprezę wspierały następujące instytucje: Games & Grow, Książnica Kopernikańska, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Toruński Klub Carrom, Samorząd Studencki WMiI UMK, Fundacja Court Watch Polska oraz wydawnictwa: Albi, Black Monk, Egmont, Granna, Lacerta, Nasza Księgarnia Gry, Piatnik, Rebel i Trefl.

IV odsłona GRAWITACJI miała miejsce w siedzibie Wydziału Matematyki i Informatyki UMK przy ul. Chopina 12/18.