Toruńskie Forum Doktorantów

2018-02-22

Zjazd Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich (DFUP) odbył się w dniach 23-25 lutego 2018 r. na UMK. Tematyka spotkania dotyczyła funkcjonowania forum oraz projektu ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym 2.0.

Otwarte obrady zaplanowano na sobotę 26 lutego (godz: 9:30-16:00) w Sali Posiedzeń Rady Wydziału Prawa i Administracji przy ul. Bojarskiego 3.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Krajowej Reprezentacji Doktorantów (mgr Łukasz Kierznowski oraz mgr inż. Michał Gajda).

Doktoranckie Forum Uniwersytetów Polskich zostało powołane w lipcu 2013 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Zrzesza Samorządy Doktorantów Uniwersytetów zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Jego głównym zadaniem jest: reprezentacja na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej środowisk doktorantów uniwersytetów, a także współpraca z organizacjami doktoranckimi w Polsce i za granicą (w tym Krajową Reprezentacją Doktorantów, porozumieniami branżowymi i lokalnymi), organizacja i wsparcie inicjatyw naukowych, kulturalnych i integracyjnych skierowanych do środowiska doktoranckiego, wymiana informacji i doświadczeń istotnych dla środowiska doktorantów uniwersytetów, współpraca z organami i organizacjami reprezentującymi poszczególne obszary szkolnictwa wyższego w Polsce (m.in. Radą Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Konferencją Rektorów Uniwersytetów Polskich, Forum Uniwersytetów Polskich, Uniwersytecką Komisją Akredytacyjną).