UMK wita Erasmusów

2018-02-22

106 zagranicznych studentów programu Erasmus+ rozpoczyna w semestrze letnim roku akademickiego 2017/2018 naukę na UMK. 22 lutego wystartował Tydzień Orientacyjny organizowany przez Dział Współpracy Międzynarodowej we współpracy z Erasmus Student Network UMK Toruń.

Na program Tygodnia Orientacyjnego złożyły się m.in.: oficjalne spotkania, warsztaty oraz zajęcia praktyczne. Studenci spotkali się z prorektorem UMK ds. współpracy z zagranicą i otoczeniem gospodarczym prof. dr. hab. Wojciechem Wysotą; dr. hab. Dominikiem Antonowiczem, pełnomocnikiem Rektora ds. organizacji i ewaluacji badań naukowych; prof. Marcinem Czyżniewskim, rzecznikiem prasowym UMK i przewodniczącym Rady Miasta Torunia.

Będą uczestniczyć w zajęciach z podstaw języka polskiego oraz polskiej historii. Zapoznają się także z przepisami i procedurami obowiązującymi na UMK. Cały cykl zajęć zostanie poświęcony zagadnieniom psychologicznym związanym z długoterminowym pobytem w obcym kraju. Studenci odbędą też warsztaty dotyczące zasad bezpieczeństwa. Zwiedzą kampus i zapoznają się z funkcjonowaniem biblioteki.

Nowi studenci zagraniczni UMK to przedstawiciele 17 narodowości: w Toruniu będziemy gościć m.in. Turków, Niemców, Francuzów, Portugalczyków, Albańczyków, osoby z Kosowa i Maroka.

Warto podkreślić, że 55 studentów Erasmusa+, którzy podjęli naukę w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018 postanowiło kontynuować studia na UMK i zostają w Polsce na kolejny semestr. Grupa Erasmusów liczy więc obecnie 161 osób.

Galeria zdjęć

Tydzien Orientacyjny dla nowych studentów Erasmus+ (22.02.2018, WNEiZ) [fot. Andrzej Romański] Tydzien Orientacyjny dla nowych studentów Erasmus+ (22.02.2018, WNEiZ) [fot. Andrzej Romański] Tydzien Orientacyjny dla nowych studentów Erasmus+ (22.02.2018, WNEiZ) [fot. Andrzej Romański] Tydzien Orientacyjny dla nowych studentów Erasmus+ (22.02.2018, WNEiZ) [fot. Andrzej Romański] Tydzien Orientacyjny dla nowych studentów Erasmus+ (22.02.2018, WNEiZ) [fot. Andrzej Romański] Tydzien Orientacyjny dla nowych studentów Erasmus+ (22.02.2018, WNEiZ) [fot. Andrzej Romański] Tydzien Orientacyjny dla nowych studentów Erasmus+ (22.02.2018, WNEiZ) [fot. Andrzej Romański] Tydzien Orientacyjny dla nowych studentów Erasmus+ (22.02.2018, WNEiZ) [fot. Andrzej Romański] Tydzien Orientacyjny dla nowych studentów Erasmus+ (22.02.2018, WNEiZ) [fot. Andrzej Romański] Tydzien Orientacyjny dla nowych studentów Erasmus+ (22.02.2018, WNEiZ) [fot. Andrzej Romański] Tydzien Orientacyjny dla nowych studentów Erasmus+ (22.02.2018, WNEiZ) [fot. Andrzej Romański] Tydzien Orientacyjny dla nowych studentów Erasmus+ (22.02.2018, WNEiZ) [fot. Andrzej Romański] Tydzien Orientacyjny dla nowych studentów Erasmus+ (22.02.2018, WNEiZ) [fot. Andrzej Romański] Tydzien Orientacyjny dla nowych studentów Erasmus+ (22.02.2018, WNEiZ) [fot. Andrzej Romański]