Archiwalne plakaty jazzowe

2018-02-20

Wystawa archiwalnych plakatów jazzowych ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, towarzysząca tegorocznej edycji Jazz Odnowa Festival, zostanie otwarta 21 lutego w Galerii Dworzec Zachodni w Klubie "Od Nowa".

Wernisaż rozpocznie się o godz. 19:30 w siedzibie Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" przy ul. Gagarina 37a w Toruniu.
Spośród 10 tysięcznego zbioru plakatów o różnorodnej tematyce, z okresu od lat powojennych do końca XX wieku, zostaną zaprezentowane te jazzowe, z lat 70-tych i 80-tych doskonale reprezentujące tzw. „szkołę plakatu polskiego” tamtego okresu. Będzie można obejrzeć prace znakomitych polskich twórców: Eugeniusza Get–Stankiewicza, Jana Młodożeńca, Rafała Olbińskiego, Jana Sawki i Waldemara Świerzego, przedstawiające legendarne postacie oraz ilustrujące najważniejsze wydarzenia jazzowe.
Kuratorkami ekspozycji, która będzie udostępniona zwiedzającym do 25 marca 2018 r., są Elżbieta Hudzik i Ewa Nieuważny.