Moc doktoratów i habilitacji

2018-02-20

117 doktorów i 46 doktorów habilitowanych odebrało podczas Święta Uniwersytetu swoje dyplomy.

Wręczenie dyplomów odbyło się tradycyjnie 19 lutego w czasie Święta Uniwersytetu, które UMK obchodzi w dniu urodzin swojego patrona. W przemówieniu otwierającym uroczystości JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn odniósł się do planowanych zmian w systemie kształcenia doktorantów: - Nowa ustawa wprowadza zasadnicze zmiany, kładąc nacisk na interdyscyplinarny charakter studiów doktoranckich i przyznając prawo ich prowadzenia tylko tym uczelniom, które prezentują najwyższy poziom naukowy. Nasz Uniwersytet nie tylko gotów jest wykorzystać związane z tym szanse, ale – jako pierwszy w kraju – opracował program szkoły doktoranckiej nowego typu. Prawie połowa zajęć, łączących wiedzę z kilku dziedzin nauki, odbywać się będzie w języku angielskim, a słuchaczom przyznani zostaną zagraniczni opiekunowie. Obowiązkowe będą zajęcia w szkołach letnich służące zarówno poznaniu najnowszych dokonań naukowych, jak i zdobyciu umiejętności potrzebnych do prowadzenia badań. Każdy ze słuchaczy będzie musiał przejść drogę aplikowania o zewnętrzne finansowanie badań.

Zdjęcia z uroczystości w pełnej rozdzielczości można pobrać z profilu UMK w serwisie Flickr.