Śniadanie z biznesem

2018-02-20

Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin spotkali się 19 lutego w Collegium Maximum z grupą przedsiębiorców, by porozmawiać o doświadczeniach we współpracy nauki z gospodarką.

Robocze śniadanie w dniu Święta Uniwersytetu było okazją do spotkania z prezesami firm, które współpracują z UMK przy opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań naukowych oraz wspieraniu badań. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele Grupy TZMO, firm Apator PESA i Geofizyka, a także toruńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W spotkaniu uczestniczył także wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz.

W rozmowie z ministrem Jarosławem Gowinem i rektorem Andrzejem Tretynem przedsiębiorcy mówili o swoich doświadczeniach we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Podkreślali konieczność szerszego wsparcia organizacyjnego i finansowego dla tych firm, zwłaszcza małych, które chcą rozwijać współpracę z uczelniami i zespołami badawczymi. Szczególnie dużo miejsca poświęcono szansom jakie w tym obszarze może stworzyć nowa ustawa o szkolnictwie wyższym.

Rektor UMK zapowiada, że podobne spotkania z przedstawicielami firm będą odbywać się cyklicznie, niewykluczone, że także przy okazji ważnych wydarzeń dla Uniwersytetu.

Galeria zdjęć

Śniadanie z biznesem (19.02.2018, Collegium Maximum) [fot. Andrzej Romański] Śniadanie z biznesem (19.02.2018, Collegium Maximum) [fot. Andrzej Romański] Śniadanie z biznesem (19.02.2018, Collegium Maximum) [fot. Andrzej Romański] Śniadanie z biznesem (19.02.2018, Collegium Maximum) [fot. Andrzej Romański] Śniadanie z biznesem (19.02.2018, Collegium Maximum) [fot. Andrzej Romański] Śniadanie z biznesem (19.02.2018, Collegium Maximum) [fot. Andrzej Romański] Śniadanie z biznesem (19.02.2018, Collegium Maximum) [fot. Andrzej Romański] Śniadanie z biznesem (19.02.2018, Collegium Maximum) [fot. Andrzej Romański] Śniadanie z biznesem (19.02.2018, Collegium Maximum) [fot. Andrzej Romański] Śniadanie z biznesem (19.02.2018, Collegium Maximum) [fot. Andrzej Romański] Śniadanie z biznesem (19.02.2018, Collegium Maximum) [fot. Andrzej Romański] Śniadanie z biznesem (19.02.2018, Collegium Maximum) [fot. Andrzej Romański] Śniadanie z biznesem (19.02.2018, Collegium Maximum) [fot. Andrzej Romański]