9 wspaniałych na wystawie

2018-02-20

Wyjątkową wystawę pt. „9 wspaniałych. Sztuka polska w Wielkiej Brytanii w XX wieku” ukazującą dorobek artystyczny 9 najwybitniejszych polskich artystów plastyków mieszkających w XX wieku na wyspach brytyjskich, można podziwiać w Muzeum Uniwersyteckim do 30 kwietnia br.

Jej wernisaż odbył się 21 lutego o godz. 14:30 w siedzibie Muzeum przy Placu Rapackiego 1 w Toruniu.
Wszystkie pokazywane na wystawie dzieła Janusza Eichlera, Stanisława Frenkla, Haliny Korn, Mariana Kościałkowskiego, Mariana Kratochwila, Zdzisława Ruszkowskiego, Zygmunta Turkiewicza, Aleksandra Wernera i Marka Żuławskiego są darami. Zostały ofiarowane Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika, podobnie jak 14 tysięcy innych dzieł sztuki, przez Przyjaciół Emigrantów i ich rodziny w Wielkiej Brytanii i Polsce.

Szczegółowe informacje i notki biograficzne artystów są w załączniku oraz na stronie Muzeum www.muzeum.umk.pl

załącznik