Alicja Mułyk stanęła na najwyższym stopniu podium w rywalizacji juniorek do lat 23 [fot. Nadesłane]

fot. Nadesłane

Mistrzyni w trójboju siłowym

2017-12-15

Alicja Mułyk, studentka biotechnologii medycznej w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, rozbiła bank z medalami mistrzostw Polski seniorek oraz juniorek do 18 i 23 lat w trójboju siłowym, które zostały rozegrane w Spale.

23-letnia zawodniczka zaliczyła wszystkie podejścia (dziewięć), zwyciężając wśród juniorek do lat 23 (kat. do 63 kg) oraz w klasyfikacji open juniorek do lat 23. Studentka CM UMK była ponadto druga w rywalizacji seniorek (do 52 kg) oraz w klasyfikacji open seniorek. Alicja Mułyk ważąc zaledwie 48 kg, podniosła w przysiadzie 107,5kg, w wyciskaniu sztangi leżąc - 55kg, a w martwym ciągu - 120kg. Jej łączny wynik to 282,5kg, co daje 371,85 pkt Wilks'a.

Trenerem mistrzyni jest Tomasz Miloch.

Mistrzostwa odbyły się 2 grudnia.