Najlepszy szpital w sieci

2017-12-15

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy zajął pierwsze miejsce w kategorii „sieć szpitali – szpitale ogólnopolskie” w najnowszym Rankingu Szpitali opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Sieć szpitali ogólnopolskich liczy 90 placówek – w zestawieniu „Rzeczpospolitej” Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza został uznany za najlepszą z nich, wyprzedzając bezpośrednio Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. Norberta Barlickiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii – Szpital w Warszawie.

Zestawienie „Sieć szpitali – szpitale ogólnopolskie”

„Jurasz” zajął również drugą lokatę wśród szpitali w województwie kujawsko-pomorskim, ustępując jedynie Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

W zestawieniu ogólnopolskim szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza znalazł się na 11. miejscu.

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. Jana Biziela uplasował się na 6. pozycji rankingu regionalnego oraz 43. – rankingu krajowego.