[fot. Małgorzata Mazur] fot. Małgorzata Mazur

"i..." wystawa czterech rocznic

2017-12-13

Galeria Forum Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu zaprasza na wystawę czterech rocznic pt. "i...". Będzie udostępniona zwiedzającym do 12 stycznia 2018 r.

Jest ona artystyczną formą uczczenia 4 jubileuszy:

• projektu "Galeria Nad Wisłą"- jej lokacja i remont - rozpoczęcie 35 lat temu;
  • spotkań twórczych w cyklu "Sztuka w domu" - rozpoczęcie 30 lat temu;
  • działalności Fundacji Praktyk Artystycznych "i..." - rozpoczęcie 25 lat temu;
  • Strefy Kultywacji Artystycznej PLANTA w Biskupicach - ustanowienie 10 lat temu.

Wernisaż wystawy odbył się w czwartek 14 grudnia. Rozpoczął się w siedzibie Galerii Forum przy ul. Sienkiewicza 30/32 w Toruniu o godz. 13:00. Kuratorem artystycznego przedsięwzięcia jest: Krzysztof Mazur. Jego aranżacją zajęli się studenci II roku ochrony dóbr kultury II stopnia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK pod opieką dr hab. Katarzyny Adaszewskiej z Zakładu Rzeźby UMK.

Szczegóły

Przypominamy, że Galeria Forum czynna jest codziennie oprócz niedziel (w godz. od 8:00 do 20:00). Jej kierownikiem jest art. mal. dr hab. Mirosława Rochecka, prof. UMK z Zakładu Kształcenia Artystycznego. Wstęp do Galerii jest wolny.